Działaczka Pro-life Abby Johnson w Polsce

Do Polski przybyła Abby Johnson, która jest niezwykłą działaczką pro-life. Przeszła drogę od dyrektora w jednej z klinik aborcyjnych Planned Parenthood w USA do wytrwałej obrończyni życia ludzkiego. Amerykanka jest założycielką Fundacji: I nie było już nikogo. Jej historię opowiada film Nieplanowane oraz poruszająca książka pod tym samym tytułem. Autorka promuje nową książkę Ściany będą wołać, która ukazuje świadectwa pracowników placówek aborcyjnych i opowiadają swoje historie.

Prywatnie jest matką ośmiorga dzieci i szczęśliwą żoną. Kilka lat temu zdecydowała się porzucić wspólnotę baptystów i zostać katoliczką. Poznanie treści Katechizmu Kościoła Katolickiego, nauki Świętego Jana Pawła II na temat teologii ciała oraz studium Encykliki Humane Vitae przyprowadziły Ją do Kościoła katolickiego. Taka postawa nie spodobała się przedstawicielom kościoła baptystów, którzy stwierdzili, że z takimi poglądami nie jest tam mile widziana.

Abby przyznała, że była wybrana pracownikiem roku w klinice aborcyjnej. Gdy stała się działaczką pro-life zmieniono zdanie i napisano, że była najgorszą. Rekomendacja ta miała na celu uniemożliwić poszukiwanie jakiejkolwiek pracy. Obecnie pomaga znaleźć pracę wszystkim, którzy porzucają proceder aborcyjny. Jej misją jest opieka nad osobami, które z przyczyn etycznych zdecydowały się odejść z klinik aborcyjnych. Zorganizowała kompleksową pomoc w zakresie prawnym i psychologicznym. Świadectwo wiary Amerykanki i postawa pro-life opisana w książkach i zaprezentowana w filmie pomaga zmienić poglądy na temat życia. Codziennie otrzymuje informacje ile dobra uczyniła przez swoją postawę. Zdecydowane i odważna postawa Abby spotyka się agresją aborcjonistów. Jak sam stwierdziła: jestem gotowa na wszelką konfrontacje i czeka na takie spotkanie. Chętnie zapytałabym, czy czytali Jej książki i obejrzeli film Nieplanowane? Chciałabym, aby wszyscy przeciwnicy życia wiedzieli, że ktoś im może pomóc.

Działaczka pro-life przybywa do Polski, aby wesprzeć obrońców życia. Przyznała, że mam nadzieję, że moje publikacje wzmocnią w Polakach postawę pro-life. Wyraziła opinie, że modlitwa jest wielką siłą w obronie życia i jest skuteczniejsza niż brutalne krzyki. W imieniu Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie O. Marek Tomczyk Przeor Klasztoru Paulinów i Kierownik WPP przekazał działaczce i obrończyni życia materiał w języku angielskim dotyczący działalności Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i obrońców życia działających przy naszym Sanktuarium.

Spotkania z Abby Johnson w Polsce odbędzie się: w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi i Warszawie (15 lutego 2020r. godz. 17.30, Bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul Kawęczyńska 53

Opracował: O Marek Tomczyk

 

 

Możesz nas zobaczyć również na: