PODZIĘKOWANIE

Drodzy Pielgrzymi 308 WPP

Pragnę wraz z Wami wyśpiewać najpierw Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu uroczyste Te Deum oraz Matce Bożej Magnificat za tegoroczną 308 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą z Warszawy na Jasną Górę.

W tym roku pielgrzymowaliśmy z mottem: JASNOGÓRSKA MATKA ŻYCIA, w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w intencji dziękczynnej w 40-lecie pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski. Modlitwami obejmowaliśmy także ustanowienie 8 grudnia 2019r. w naszym kościele pw. Ducha Św. Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia.

Gratuluję wszystkim Pątnikom, którzy odważyli się udać na pątniczy i żywię nadzieję, że pielgrzymka pomogła nam wszystkim we wzroście w wierze. Sprawdziły się słowa Prymasa Tysiąclecia: na Pielgrzymach nigdy się nie zawiodłem.

W imieniu własnym i wszystkich pielgrzymów pragnę wyrazić wdzięczność i podziękowanie księżom i parafianom, władzom gmin za przyjęcie nas i posługę podczas tegorocznej 308 WPP. Słowa uznania kieruje także pod adresem mieszkańców miast i wiosek za cierpliwość i serdeczne ugoszczenie. Doświadczyliśmy dużego wsparcia i pomocy.

W terminie w terminie 4/5 października 2019r. odbędzie się czuwanie nocne na Jasnej Górze dla wszystkich służb, którzy pomagali nam na pątniczym szlaku. Czuwanie rozpoczynamy po Apelu Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną z nami czuwać w Kaplicy Matki Bożej.

Z wyrazami pamięci i modlitwy, z serca błogosławię + wszystkim Pielgrzymom 308 WPP.

Kierownik 308. WPP

O Marek Tomczyk

 

Możesz nas zobaczyć również na: