h

PIELGRZYMKA DUCHOWA

306 WARSZAWSKIEJ PIELGRZYMKI PIESZEJ NA JASNĄ GÓRĘ

06-14.08.2017r.

 

W łączności z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę, przez udział w Eucharystii, refleksję maryjną i modlitwę różańcową, biorąc udział w nowennie – będziemy przygotowywać się do uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  .

Stanowi ona okazję do osobistego zawierzenia swojej doczesności i wieczności zbawczej łasce Chrystusa i wstawiennictwu Jego Najświętszej Matki.

 

W programie codziennie w tygodniu:

17.00 – Msza św. z kazaniem maryjnym

– Nabożeństwo różańcowe

– Apel jasnogórski

 

W niedziele i uroczystość Wniebowzięcia:

17.30 – Nabożeństwo różańcowe

18.00 – Msza św.

 

09.08 – Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

13.08 – Niedziela – Nabożeństwo fatimskie

 

W czasie trwania pielgrzymki – modlitwę krucjaty różańcowej za Ojczyznę – połączymy z nabożeństwami różańcowymi.

 

 

INTENCJE OGÓLNE NA POSZCZEGÓLNE DNI NOWENNY:

 

 

Dzień pierwszy 6 sierpnia

Za wszystkich rodzicówo wierność powołaniu, którym zostali obdarzeni,  o jego realizację zgodną z nauką Chrystusa. Aby byli świadkami Jego miłości,  a On sam był jej fundamentem.

 

Dzień drugi 7 sierpnia

Za małżonków, którzy nie mogą mieć własnego potomstwa, o ufność Bogu, odwagę i otwarte serce na adopcję dzieci, aby umieli dawać miłość i nieść pomoc dzieciom porzuconym, niechcianym, zapomnianym.

 

Dzień trzeci 8 sierpnia

O łaskę miłości dla wszystkich polskich rodzin – dającej pokój, radość i moc zwyciężającą problemy, trudności dzisiejszego świata, które niszczą piękno i wielkość rodziny.

 

Dzień czwarty 9 sierpnia

Za małżonków obdarzonych nowym życiem aby mieli odwagę je przyjąć. Aby nie lękali się przeciwności i trudności, które stają na ich drodze. Oby każde poczęte życie mogło się rozwijać w prawdziwej miłości jako znak sprzeciwu wobec aborcji, która niszczy nowe życie – dar od Boga.

 

Dzień piąty 10 sierpnia

Za wszystkich uzależnionych od alkoholu, narkotyków, używek i innych nałogów,

o odwagę i moc do walki o swoje życie i przeciwstawienie się pokusom.

 

Dzień szósty 11 sierpnia

Za tych, którzy tracą swoją godność w uzależnieniu od komputera, internetu, pornografii – o odkrycie na nowo daru życia, jakim zostali obdarowani oraz o chęci i siłę do ratowania siebie i innych oraz dobre i mądre wykorzystanie czasu.

 

Dzień siódmy 12 sierpnia

Za wszystkich, którzy opiekują się osobami uzależnionymi, za rodziny borykające się z tym problemem wśród swoich bliskich. O nadzieję i Bożą moc do walki a także światło Ducha Świętego, który poprowadzi do zwycięstwa.

 

Dzień ósmy 13 sierpnia

Za wszystkich chorych i cierpiących, o fachową pomoc w opiece i przywracaniu im zdrowia, także aby umieli przyjąć cierpienie jako drogę prowadzącą przez oczyszczenie do radości nieba.

 

Dzień dziewiąty 14 sierpnia

Za ludzi w podeszłym wieku, samotnych, umierających – o dobre przygotowanie się na spotkanie z Bogiem. Módlmy się, aby zjawisko eutanazji zniknęło z rzeczywistości naszego życia.

 

15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP

O świętość życia i posługi – dla wszystkich kapłanów i osób konsekrowanych, a odwagę pójścia za Chrystusem dla wszystkich powołanych.

 

 

MODLITWA:

 

Maryjo, przez Twoje orędownictwo wołamy, aby moc Twego Syna pomogła człowiekowi naszych czasów zwyciężać to, co niszczy jego godność, a moc Chrystusowych darów dała siłę do walki o prawdziwe wartości rodzące pokój i radość w drodze do życia wiecznego. Amen.