h

1- Trwa Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Pomocą w tym mogą być: post, modlitwa, jałmużna. W tym okresie liturgicznym serdecznie zapraszamy do rozważań Męki Pańskiej. W każdy piątek Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30. W sakramencie pojednania posługujemy codziennie w godzinach: 9.00 -12.00; 14.00-17.30.

2 – Dzisiaj w Warszawie odbędzie się XII Marsz Świętości Życia w obronie i promocji rodziny. Manifestacja będzie okazją do publicznego opowiedzenia się po stronie życia, a także wyrażeniem radości z istnienia, rodziny i dzieci. Marsz poprzedzi Msza Święta w Katedrze Św. Jana o godz. 11.00, następnie wymarsz w kierunku Bazyliki Św. Krzyża.

3 – W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.30 w Arkadach Kubickiego podczas Targów Wydawnictw Katolickich w namiocie Stacja 7 odbędzie się spotkanie pt. Jasna Góra dawniej i dzisiaj. Udział wezmą: przedstawiciele Jasnej Góry oraz redaktor Agnieszka Porzezińska i Jan Pospieszalski.

4 – Zapraszamy na Reditio tj. Wyznanie Wiary braci ze wspólnot neokatechumenalnych. Wyznanie Wiary odbywa się Niedziele Wielkiego Postu o godz. 19.30 i jest kontynuowane w  piątki o godz. 19.30.

5 – W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00

6 – Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele odbędą się w terminie 9-11.04.2017r. tj. Nauki rekolekcyjne będą głoszone: Niedziela Palmowa godz. 18.00; 20.30, Wielki Poniedziałek, Wtorek, godz. 17.00.

W Niedzielę Palmową procesja z palmami rozpocznie się na Rynku Nowego Miasta. Spotykamy się o godz. 11.30, wymarsz o godz. 12.00 ul. Freta do naszego kościoła. Procesji będzie przewodniczył J.E.Ks. bp. Piotr Jarecki.

7 – Przeżywamy Jubileusz 300 – lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do zawierzenia wszystkich spraw Matce Bożej oraz przekazywanie na Jasną Górę swoich duchowych darów napisanych na odwrocie swoich zdjęć. Informacje szczegółowe na ulotkach pod chórem przy wyjściu z kościoła

8 – Składamy serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom i ofiarodawcom. Zapewniamy o codziennej modlitwie.