h

 

OGŁOSZENIA 17 Niedziela Zwykła 30.07.2017R

1 – W okresie wakacji i urlopów nie rezygnujmy ze spotkania z Panem w niedzielnej Eucharystii. Zwróćmy także uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.

2 – We wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o obrońcach naszej stolicy.

3 – Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 17.00.

4 – 2 sierpnia tj. środę o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. Jubileusz trzechsetlecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wystawa upamiętnia ważne wydarzenie w dziejach Kościoła, którym jest koronacja papieska Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w 1717r. Wystawa potrwa od 3 sierpnia do 12 września 2017r.

5 – W nadchodzącym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie I Sobotę Miesiąca o godz. 9.00 i 17.00.

6 – W dniu 5 sierpnia 2017r., tj. sobotę, o godz. 17.00, podczas Mszy Św. za zmarłych pielgrzymów Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej odbędzie się uroczyste poświęcenie odnowionego ołtarza i obrazu Św. Antoniego z Padwy z Dzieciątkiem.  Przez wstawiennictwo Św. Antoniego z Padwy prosimy nie tylko w sytuacjach zgubienia rzeczy np. kluczy, portfela etc., ale także w okolicznościach zagubienia wiary, sensu, miłości, nadziei. Przy ołtarzu Św. Antoniego znajduje się puszka dla biednych, których możemy wspierać według swoich możliwości.

7  – W nadchodzącą niedzielę tj. 6 sierpnia, w Święto Przemienienia Pańskiego wyruszy 306 Warszawska Pielgrzymka Piesza z Warszawy na Jasną Górę. Pielgrzymujemy w roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej z mottem: Maryja naszą Królową. Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza zostanie odprawiona o godz. 6.00. W nadchodzącą niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Zapisy od dzisiaj trwają w dolnym kościele w godzinach 9.00 – 19.00. Istnieje także możliwość uczestniczenia w pielgrzymowaniu duchowym, które rozpoczynamy w najbliższą niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na pątniczy szlak.

8 – Osoby zainteresowane zgłoszeniem intencji mszalnych zapraszamy do zakrystii.

9 – W okresie wakacyjnym w sakramencie pojednania posługujemy w godz. 14.00 – 17.30.

10 – Ofiarodawców i dobrodziejów zapewniamy o naszej modlitwie.