kORONAWIRUS (1)

 

 

Drodzy Pielgrzymi Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej

 

Mając na uwadze zaistniałą sytuację wywołaną przez koronawirusa kieruję zaproszenie do wspólnej modlitwy w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych.

W 1711 r. z Kościoła p.w. Ducha Świętego wyruszyła Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę żeby uprosić Matkę Bożą o wygaśnięcie epidemii i zarazy wówczas panującej. Jesteśmy przekonani o skuteczności mocy modlitwy, ofiary i pokuty oraz zawierzenia Matce Bożej z Jasnej Góry. Także teraz składamy w dłonie Matki Przenajświętszej wszystko co stanowi nasze DZIŚ. Zachęcamy do odkrycia na nowo modlitwy różańcowej i śpiewu SUPLIKACJI (…) od powietrza, głodu, ognia i wojny. Wybaw nas Panie! Z chrześcijańską nadzieją i patrząc oczyma wiary czynimy kolejny akt zawierzenia naszej Matce i Królowej.

Prymas Wyszyński wyraził się w piękny sposób o Matce Bożej (2 listopada 1956r.): „Ta, przed Obliczem której stoję, była mi przez cały czas mocą i wytrwaniem, światłem i oparciem, pociechą, nadzieją i pomocą nie­ustanną – prawdziwą Dziewicą Wspomożycielką!”.

 

 

Z wyrazami modlitewnego memento

Kierownik WPP  – O Marek

 

Możesz nas zobaczyć również na: