299_07_056 (Kopiowanie)

Drodzy Pątnicy Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej

 

Przynaglony potrzebą serca, pragnę skierować do Was zaproszenie na tegoroczną 303 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasna Górę, która będzie dziękczynieniem Bogu za kanonizacje Świętego Jana Pawła II.

Mottem pielgrzymki są słowa zwierzenia Świętego Jana Pawła II – Totus Tuus (Cały Twój).

          W naszej pielgrzymce w codzienności odkrywamy, że: wiara i niewiara, zaufanie i podejrzliwość, światło i ciemność, dobro i zło, życie i śmierć sąsiadują i obcują ze sobą. Każda istota ludzka zmuszona jest do zajęcia stanowiska i podjęcia decyzji, którą wersje życia wybrać oraz z której kamery patrzeć na życia. Z naszych wyborów rodzą się konsekwencje i skutki w życiu.

List do Hebrajczyków, głosi pochwałę wiary przodków, szczególnie Abrahama.  Przez wiarę ten, którego nazywano Abrahamem, usłuchał wezwania Bożego, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć. Wyszedł nie wiedząc, dokąd idzie (Hbr 11,8). Przez wiarę żył jak cudzoziemiec i pielgrzym w świecie, w którym dominował nieurodzaj na obrońców wiary.

Dziewica Maryja w sposób najdoskonalszy urzeczywistnia postawę wiary. Elżbieta pozdrawia Ją: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnia się słowa powiedziane Ci od Pana (Łk 1,37). Maryja podpisuje się pod propozycja Boga in blanco, nie znając w szczegółach wydarzeń, na wszystkie mówi Bogu Fiat.

Zapewne wielu z Was będzie miało wiele propozycji na czas wakacji. Pragnę Was zaprosić na pielgrzymi szlak, abyśmy wspólnie umacniali się w wierze. Jest to wydarzenie wiele wymagające od człowieka i domaga się samozaparcia oraz podjęcia odważnej decyzji. Niemniej jednak ośmielam się Was zaprosić w wielki świat jak mawiał L. Tołstoj patrząc na pielgrzymów. Inni proponują łatwe drogi, szlaki na skróty przez życie, budują obwodnice, aby uciekać od problemów, natomiast pielgrzymka uczy nas poznawać realizm życia i zawierzać Bogu jak Maryja.

 

Z wyrazami zaproszenia, pamięci i modlitwy z serca błogosławię +

Kierownik 303 WPP

O Marek Tomczyk

 

Dalej

 

Logo_303-1 (Kopiowanie)ZAPISY na 303 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę w dniach 2-5.08.2014r. w godz. 9.00 - 19.00 Klasztor Ojców Paulinów, ul. Długa 3, 00-263 Warszawa.Koszt: 100 zł.   2-a osoba z rodziny 95 zł, 3-a osoba z rodziny 90 zł, 4-a osoba z rodziny 85 zł.Dzieci do lat 7 bez opłaty      Dzieci 7 - 10 lat 20zł.            Istnieje możliwość pielgrzymowania duchowego.    Zapisy Pielgrzymów Duchowych 2-5.08.2014r.w godz. 9.00 – 19.00 lub w trakcie trwania nowenny 6-14.08.,   pół godziny przed nabożeństwami. Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia  Najśw. Maryi Panny w duchowej łączności z Pielgrzymami 303 WPP na Jasną Górę:  Msza św. z nabożeństwem: Pon-Sob   o godz. 17.00;   Ndz godz. 17.30.

Serdecznie zapraszamy!

 

 PRZEWODNICY GRUP

FOTO NA STRONĘ WPP 800x600

1.o. Albert Szustak
2.o. Tomasz Leśniewski
3.o.Piotr Łoza
4.o. Melchior Królik
5.ks. Krzysztof Ukleja
6. i 7.o. Łukasz Biedalak
pielgrzymka 301 800x6008.o. Bartłomiej Maziarka
9.o. Marcin Ciechanowski
11. o. Dariusz Nowicki
13. o. Krzysztof Wendlik
16. o. Stanisław Rudzinski
GRUPY 10.
 10 NIEBIESKA – o. Mariusz Tabulski
14 zdjecie strona pielgrzymka kompresjapng0 BIAŁO-CZERWONA – o. Zbigniew Frankowski
10 BIALA – ks. Grzegorz Reiss
10 ZIELONO-BIAŁA  Piotr Wołąkiewicz
10 ŻÓŁTA – ks. Jerzy Sołtysiak
10 BIAŁO-ŻÓŁTA – ks. Artur Winiarek
10 NIEBIESKO-BIAŁA – Ks. Henryk Bonkowski
GRUPY 15
15 PURPUROWA – o. Kamil Szustak(Kierownik 15.)
299_07_029
15 ŻÓŁTA – o.Ireneusz Wybraniak
15 NIEBIESKA -  o. Adam Czuszel
15 ZIELONA – o. Waldemar Kowalczyk
15 SREBRNA – o. Grzegorz Zakrzewski
15 POMARAŃCZOWA – o. Wojciech Dec
15 BRĄZOWA -  o. Piotr Krawczyk

 

Trasa Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej

Zapraszamy do zapoznania się z mapami trasy

MAPA WPP

Aby wyświetlić trasę grup 15-ych w info mapy po lewej stronie zaznacz ikonę. 

 

303Regulamin WPP

Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od 1711 roku wychodzi z kościoła Ojców Paulinów p.w. Ducha Świętego. Jest organizowana przez zarząd warszawskiego Klasztoru Paulinów.

Pielgrzymka jest czytelnym znakiem wędrującego Kościoła, który w drodze uświęca się przez prawdę i miłość. Jest aktem o charakterze wyłącznie religijno-pokutnym. Zasadniczo są to „rekolekcje w drodze”. Cechuje ją duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów, zdyscyplinowanie i przestrzeganie porządku.

Uczestnicy, decydując się na udział w pielgrzymce, winni kierować się motywami religijnymi i dbać – pod sankcją usunięcia – aby religijny charakter pielgrzymki był przestrzegany przez cały czas jej trwania.

Uczestnikiem pielgrzymki może być tylko ten, kto:

we właściwym miejscu i czasie dokona zapisu, (uczestniczy w kosztach pielgrzymki)*

otrzymał znaczek wraz z programem trasy pielgrzymki, zapoznał się z regulaminem i zobowiązuje się           przestrzegać  go na pielgrzymim szlaku,

będzie stosował się do zarządzeń Kierownictwa pielgrzymki, służb porządkowych i medycznych oraz pielgrzymkowego patrolu policji – (WPP jest pilotowana i chroniona na całej trasie przemarszu przez funkcjonariuszy Stołecznej Komendy Policji ), swoją postawą wykaże zaangażowanie w religijno pokutny charakter pielgrzymowania, uważnie słucha głoszonych konferencji i swoim głosem chwali Chrystusa Pana i Maryję, włączając się w modlitwy i pieśni; jest zdyscyplinowany i z pogodną cierpliwością znosi niewygody na trasie i w czasie noclegów, przystąpi do sakramentu spowiedzi (najlepiej przed wyruszeniem na trasę Pielgrzymki)………

 

Dalej

 

Pielgrzymka  Duchowa

zdjęcie do strony pielgzymka duchowa


Warszawska Pielgrzymka Piesza posiada również wymiar duchowy, ogarniając ludzi, którzy z przyczyn niezależnych od nich samych nie mogą wyruszyć w drogę ku Jasnej Górze Zwycięstwa.

Dalej